Anasayfa   /   Blog

Havayolu Taşımacılığının Avantajları


 
Havayolu Taşımacılığının Avantajları
Hayatımızın büyük bir bölümünde yer alan havayolu taşımacılığı, son zamanlarda oldukça artmaya başlamıştır. Hava yolu taşımacılığı deniz ve kara yollarına göre hem daha konforlu hem de daha hızlı bir şekilde geldiği için daha çok tercih edilmektedir. Yurt dışından gelen ya da yurt dışına giden kargolar hava yolu taşımacılığı sayesinde daha konforlu ve daha hızlı bir şekilde elimizde olmasını sağlamaktadır. Havayolu taşımacılığı hayatımızda oldukça önemli bir role sahiptir ve hayatımızı oldukça kolaylaştırır.
 
Havayolu Taşımacılığının Önemi
Havayolu taşımacılığı artık hemen hemen tüm dünyada yaygınlaşmaya başlamaktadır. Ülkeler arası alışverişte de kullanılan havayolu taşımacılığı tüm dünyada kolaylık sağlamaktadır. Diğer taşıma yollarına göre daha hızlı ve daha konforlu bir şekilde ulaşımı tamamlamaktadır. Yurt dışından sipariş ettiğimiz ürünler de elimize havayolu taşımacılığı ile gelmektedir. Herkes istediği ürünün hızlı ve güvenle gelmesini ister, bunun içinde en iyi yol havayolu taşımacılığıdır. Fiyat olarak daha fazla bir maliyet öderiz, ama konforla ve hızlıca gelmesini istiyorsak en iyi yol havayolu taşımacılığıdır. Sadece yurt dışı değil, yurt içinde de hizmet sunmaktadır. Yurt dışı daha uzak olduğu için yurt dışına göre daha da hızlı gelmektedir. Yurt içinde ise mesafe farkından dolayı yurt dışına göre daha hızlı gelmektedir.
 
Havayolu Taşımacılığı Çeşitleri
Havayolu Taşımacılığında kargoları taşımak için kullanılan ekipmanlar vardır bunlardan bazıları şunlardır;
 
• Paletler
• Ağlar
• Palet ağlar
• Kapalı lgloolar
• Konteynır çeşitleri
 
Bu ekipmanlar kargoları taşımakta bizlere kolaylık sağlarlar, ekipmanların belli çeşitleri ve boyutları vardır. Havayolu Taşımacılık şirketlerinin yapacağı taşımanın belirli kuralları vardır ve bu kurallara uymak zorundalardır. Her malzemenin ağırlıklarına göre taşınma şekilleri de vardır. Kargolar hava alanlarından yükleme yapılır. Yüklemeler yurt içi ve yurt dışına gidecek malzemeler için yapılırlar. Kargoların daha hızlı ve daha güvende gelebilmeleri için bu ekipmanlar kullanılmaktadır.  
 
 Türkiye’de Havayolu Taşımacılığı 
Ülkemizde havacılığın geliştirilmesi 1970 yılından bu yana devam etmektedir. 16 Şubat 1925 yılında ‘’Türk Tayyare Cemiyeti “ kurulmuştur. Türkiye’de havayolu taşımacılığı çok fazla olmamaktadır. Türkiye’de yılda 900 ton kargo paketlenmektedir. En çok kargo paketlenen Havalimanı Atatürk Havalimanıdır. Çoğu ülkede olduğu gibi Türkiye’de de Havayolu Taşımacılığı oldukça hızlı olmaktadır. Fakat Türkiye’nin gümrük işlemleri yavaş olduğu için burada kargo hızını kaybetmektedir.  Türkiye’de diğer ülkeler gibi Havayolu taşımacılığına oldukça önem vermektedir.
 
  Havayolu Taşımacılığının Ekonomik Etkileri
Havayolu taşımacılığı tüm dünyada vardır, bu havayolu taşımacılığın bir ülkede ne kadar çok gelişme sağlarsa o kadar çok kar elde eder, bunu da ülkelerin firmaları sağlamaktadır. En çok geliri sağlayan firmaların sıralaması şöyledir:
 
• Emirates
• Luftuhansa
• Air China
• Turkish Airlines
• Easy Jet
• Chine Eastern Airlines
• Chine Southern Airlines
• Ryanair
• United Airilines
• Southwest Airlines 
• Delta Airlines
• American Airlines
 
Bu şirketlerden bazılarıdır. Firmaların sıralamaları koltuk sayısı ele alınarak bakılmaktadır. Firmaların sağladığı gelirlerin yanı sıra ekonomik zararları da olmaktadır. İhtiyaçlarımızı karşılamak için internetten malzemeler sipariş ederiz, sipariş ettiğimiz ürünler yurt içinden veya yurt dışından gelmektedir. Yurt dışından sipariş ettiğimiz ürünlerin çoğu havayolu taşımacılığı ile gelmektedir. Gelen kargolarımızın belirli kargo ücretleri vardır bu ücretler firmalara oldukça para kazandırmaktadırlar.
 
Lojistik Havayolu Taşımacılığının Önemi
Lojistik havayolu taşımacılığı, istediğimiz ürünleri daha hızlı bir şekilde elimizde olmasını sağlamaktadır. Fiyat olarak daha maliyetlidir, fakat istediğimiz ürünlerin daha çabuk ve daha güvenli bir şekilde getirilmesinde de imkan sağlamaktadır. Yurt dışından sipariş ettiğimiz ya da aldığımız ürünleri hiç birimiz beklemek istemeyiz, şimdilerde ise daha çok yaygınlaşan havayolu taşımacılığı sayesinde bu imkanları elde edebilmekteyiz. İstediğimiz ürünlerin fiyatı, kargo ücreti ve bize geliş zamanı alışveriş yapmamızda da çok işimize yaramaktadır. Kargolarımızın bize gönderilir iken yapılan planlamaları da istediğimiz ürünün daha hızlı bir şekilde gelmesine yardımcı olmaktadır. Lojistik havayolu taşımacılığı sayesinde hepimiz istediğimiz ürünü zamanında elde edebiliriz. Hayatımızın yönünü değiştiren lojistik havayolu şirketleri sayesinde her birimiz rahat rahat alışveriş yapabilmekteyiz. Hayatımızı oldukça kolaylaştıran havayolu firmaları herkesin güvenini her geçen gün daha da kazanmaktadırlar.
 
 
* Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak, şirketinize özel çözümleri öğrenmek için TIKLAYINIZ.