Anasayfa   /   Blog

Uçak Kargo ile Canlı Hayvan Gönderilebilir mi


Uçak Kargo ile Canlı Hayvan Gönderilebilir mi

Uçak kargo yurtdışı kargo gönderim işlemlerinin en vazgeçilmez seçeneklerinden biri olarak yer almaktadır. Günümüzde ise artık yurtiçi kargo gönderim işlemlerinde de sıkça tercih edilmekte olan bir hizmet seçeneği olarak yer almaktadır. Uçak kargo ile daha öncesinde canlı hayvan gönderimi yapmamış olan bireylerin akıllarında merak edilmekte olan uçak kargo ile canlı hayvan gönderilebilir mi sorusu akıllarda yer almaktadır. Merak edilmekte olan bu durum için canlı hayvan gönderim imkanı bulunmaktadır. Bunun için ama dikkat edilmesi gereken bazı hususlar yer almaktadır. 1.5 aylık kedi veya köpeğin gönderim işlemlerinin yapılabilmesi mümkün değildir. Yaşının büyük olması kargo şirketleri tarafından talep edilmekte olan bir durumdur.

Uçak Kargo Nedir

Son günlerde kargo gönderim işlemlerinde en çok tercih edilmekte olan kargo seçeneklerinden biri olarak uçak kargo seçeneği yer almaktadır. Uçak kargo imkanı ile beraber kaliteli bir şekilde kargolarınızın istediğiniz yere ulaşabilmesini sizlerde sağlayabilirsiniz. Uçak kargo nedir konusunda sizlere hava yolu ile kargolarınızın bir noktadan diğer noktaya ulaşması konusunda hizmet verilmektedir. Önemli bir kargolama yapmak istiyorsanız bu konuda sizlere yardımcı olunmaktadır. Kırılma veya kargonuzun zarar görmesi gibi durumlar uçak kargoda minimum seviyede yer almaktadır. Bu konuda her hangi bir sorunun yaşanmasına firma seçenekleri olanak vermemektedir. Hassas bir şekilde kargolama işlemlerini en kısa süre içerisinde gerçekleştirmektedirler.

Hangi Evcil Hayvanlar Uçak Kargo ile Taşınabilir

Uçak kargo son zamanların vazgeçilmez kargo gönderim işlemlerinin en başında yer almaktadır. Uçak kargo imkanından faydalanmadan önce bireylerin akıllarında merak edilmekte olan hangi evcil hayvanlar uçak kargo ile taşınabilir sorusu akıllarda yer almaktadır. Kargo kompartımanlarında taşınabilecek evcil hayvan seçenekleri şu şekilde yer almaktadır; kedi, köpek ve küçük ötücü kuşlar( saka kuşu, muhabbet kuşu, kanarya) evcil hayvan kategorisi ile aşınabilmektedir. Rezervasyon saatinizden en geç 6 saat öncesine kadar yapılması ve onaylanması gerekmektedir. Bu sayede her hangi bir aksaklık yaşamadan evcil hayvanınızı uçak karo ile dilediğiniz yere güven içerisinde gönderebilirsiniz. Kargo süresi boyunca evcil hayvanınızın gerekli bakım işlemleri yapılmaktadır.

Uçak Kargo ile Evcil Hayvan Taşıma Koşulları Nelerdir

Kargo seçeneklerinde evcil hayvan taşıma işlemi her zaman merak edilmekte olan bir durumdur. Uçak kargo ile evcil hayvan taşıma işlemi diğer kargo seçeneklerine göre ise önemli ayrıcalıklar sunmaktadır. Dikkat edilmesi gereken bazı hususlar ile beraber sorun yaşanmadan kargo taşıma işlemlerinin yapılabilmesi mümkün bir seçenektir. Uçak kargo ile evcil hayvan taşıma koşulları nelerdir konusunda ise bir kaç önemli husus bulunmaktadır. Öncelikli olarak rezervasyon işleminizden en geç 6 saat öncesine kadar onay almanız gerekmektedir. Bunun beraberinde teslim edeceğiniz hayvanınızın evcil hayvan statüsünde yer almaktadır. Bu statü ise kedi, köpek ve ötücü kuşlar olarak yer almaktadır.

Uçak Kargo ile Evcil Hayvan Gönderimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evcil hayvanınızı uçak kargo ile bir noktadan başka bir noktaya gönderim işlemlerinizde dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Uçak kargo ile evcil hayvan gönderimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler incelendiğinde onay işlem süresinin önemi yer almaktadır. Rezervasyonun uçuş saatinden en geç 6 saat öncesine kadar yapılması ve onay alınmış olması gerekmektedir. Her hangi bir gecikme durumu kargonuzun kabul edilmemesine sebep olmaktadır. Buna dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun beraberinde teslim edeceğiniz hayvanınızın ise firmanın evcil hayvan statüsü içerisinde yer alması gerekmektedir. Bu statü içerisinde yer almıyor ise kargonuzun onayı verilmemektedir. Bu hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Evcil Hayvan Taşıma'da Uçak Kargo Neden Tercih Ediliyor

Evcil hayvan taşımacılığında son zamanlarda uçak kargo çok sık bir şekilde tercih edilmektedir. Evcil hayvanınızın rahat ve konforlu bir şekilde yolculuğunu geçirebilmesi için uçak kargo sıkça tercih edilmektedir. Evcil hayvan taşıma'da uçak kargo neden tercih ediliyor sorusu için öncelikli olarak kalite yer almaktadır. Yolculuk boyunca evcil hayvanınızın su ve yemek ihtiyaçları için gerekli hizmetler bulunmaktadır. Uçak kargo seçeneğinde sarsılmaların ve çarpmaların diğer kargo seçeneklerine göre minimum olması evcil hayvanınızın rahatsız olmadan bir yolculuk geçirebilmesine yardımcı olmaktadır. Yolculuğun hızlı bir şekilde gerçekleşiyor olması ise en önemli ayrıcalıklardan biridir. Uzun bir süre yolculukta evcil hayvanınızın zaman geçirmesi engellenmektedir.

 

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak, şirketinize özel çözümleri öğrenmek için TIKLAYINIZ.